Strony związane z hasłem 'regulatory':

 • Miniaturka

  Motoreduktory kątowe »

  Transformatory stosuje się nie tylko w energetyce, ale we wszystkich dziedzinach elektrotechniki. Przejdźmy do omówienia zasady działania transformatora. Dla uproszczenia rozpatrzm... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Softstarty »

  Zmiana kierunku wirowania, charakterystyka i regulacja prędkości obrotowej silników indukcyjnych. Dla zmiany kierunku wirowania silnika indukcyjnego należy zmienić kierunek wirowan... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Dystrybutor falowników »

  Obciążenie transformatora spowodowało zwiększenie prądu w obwodzie pierwotnym, czyli zwiększenie poboru mocy przez uzwojenie pierwotne. Transformator więc automatycznie dostosowuje... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Falowniki Lenze »

  Tranzystory, ze względu na ich właściwości, znajdują coraz szersze zastosowanie w układach elektronicznych, spełniając w nich te same zadania co lampy elektronowe i wykazując przy ... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Przekładnie »

  Do transformatorów specjalnych zaliczyć można także przekładniki prądowe i napięciowe. Przekładniki prądowe są stosowane do pomiarów dużych prądów w obwodach wysokiego napięcia. Pr... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Napędy prądu stałego »

  Połączenie w gwiazdę uzwojenia górnego napięcia oznacza się literą Y, odpowiednio dolnego — y. Połączenie w trójkąt uzwojenia górnego napięcia oznacza się literą D, dolnego — d. Ob... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Dystrybucja napędów »

  Obwód magnetyczny transformatora zamyka się w słupach (rdzeniach) i jarzmie. Przedstawiono rdzeń transformatora trójfazowego składającego się z trzech słupów i dwóch jarzm, przekró... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Przemienniki częstotliwości »

  Praca silnika indukcyjnego polega na wykorzystaniu właściwości prądu, który płynąc przez uzwojenie trójfazowe stojana wytwarza w nim tzw. -wirujące pole magnetyczne. Rozpatrzmy zas... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Dystrybucja falowników Lenze »

  Zagadnienie przesyłania przez radio mowy albo muzyki związane jest z procesami fizycznymi, spośród których wyodrębnić można trzy główne grupy: 1) w urządzeniu nadawczym zachodzą pr... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Reduktory kątowe »

  Przy nieruchomym wirniku silnik indukcyjny można traktować jako pewnego rodzaju transformator w stanie jałowym. Istotnie, w uzwojeniu wirnika za pośrednictwem wirującego strumienia... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Falowniki LG »

  Zagadnienie miniaturyzacji, ze względu na wymagania techniki satelitarnej, komputerowej wysunęło się na plan pierwszy i doprowadziło do zastosowania nowej technologii wytwarzania e... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Sawterm: Termopary »

  Sawterm jest dynamicznie budującą się działalnością rodzinną, która w świecie istnieje od kilkunastu lat. Wytwarzają regulatory temperatury, ale również części automatyki produkcyj... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Reduktory ślimakowe »

  Rozpatrzmy przebieg rozruchu silnika indukcyjnego klatkowego. Bezpośrednie przyłączenie stojana silnika indukcyjnego klatkowego do sieci na napięcie znamionowe powoduje, że w pierw... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  KLIMATECH WROCŁAW Reduktor ciśni... »

  Najlepszy sprzęt z asortymentu armatury przemysłowej znajdą Państwo w przedsiębiorstwie KLIMATECH z siedzibą we Wrocławiu. Jesteśmy przedstawicielem czołowej na rynku marki ARI-ARM... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Wysokiej jakości regulator wysok... »

  Przedsiębiorstwo Plast - Trading w aktualnym roku świętuje 20 lecie własnej działalności, powstała w 1998 roku a jej siedzibą jest mieścina Lipka w województwie Wielkopolskim. Jest... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Piece akumulacyjne producent - t... »

  THERMOVAL to firma o ponad dwudziestoletnim doświadczeniu na rynku produktów ogrzewania elektrycznego. Nasza oferta to nie tylko grzejniki, ale także rozwiązania z zakresu klimatyz... szczegóły wpisu »

 • Miniaturka

  Horizon - sklep z akcesoriami i ... »

  Firma FHU Horizon zajmuje się sprzedażą wysyłkową armatury hydraulicznej i akcesoriów. W naszym sklepie znajdziesz baterie do kuchni i łazienki, zlewozmywaki, a także grzejniki i g... szczegóły wpisu »