Obciążenie transformatora spowodowało zwiększenie prądu w obwodzie pierwotnym, czyli zwiększenie poboru mocy przez uzwojenie pierwotne. Transformator więc automatycznie dostosowuje się do zmian obciążenia po stronie wtórnej. W miarę zwiększenia obciążenia transformatora napięcie wtórne zmniejsza się nieco na skutek spadku napięcia wewnątrz transformatora. Duże znaczenie w ocenie pracy transformatora ma wartość tzw. napięcia zwarcia transformatora. Jest nim napięcie, jakie należy doprowadzić do zacisków uzwojenia pierwotnego, aby przy zwartych zaciskach uzwojenia wtórnego popłynął w uzwojeniu pierwotnym prąd znamionowy. Wówczas napięcie na zaciskach uzwojenia wtórnego jest równe zeru, jest mała i pokrywa spadek napięcia w uzwojeniu wtórnym. Napięcie pierwotne, czyli w tym przypadku napięcie zwarcia, jest znacznie mniejsze od napięcia pierwotnego oraz pokrywa małą i spadki napięcia w uzwojeniu pierwotnym.
CompArt International jest autoryzowanym przedstawicielem wielu międzynarodowych przedsiębiorstw takich jak: Brother, Displaytech, Dymo, Hantronix, IEE, Mefa, Seiko Instruments, Se... szczegóły wpisu »
Tranzystory, ze względu na ich właściwości, znajdują coraz szersze zastosowanie w układach elektronicznych, spełniając w nich te same zadania co lampy elektronowe i wykazując przy ... szczegóły wpisu »
Praca silnika indukcyjnego polega na wykorzystaniu właściwości prądu, który płynąc przez uzwojenie trójfazowe stojana wytwarza w nim tzw. -wirujące pole magnetyczne. Rozpatrzmy zas... szczegóły wpisu »
Potrzebujesz podwyższenia poczucia własnego bezpieczeństwa? Zainstaluj w swojej firmie, albo w domu, monitoring. Nasze przedsiębiorstwo wesprze Cię w doborze stosownego sprzętu dos... szczegóły wpisu »
Przedsiębiorstwo PETRUS Piotr Maziarczyk ma swoją siedzibę w Lublinie. Nasze przedsiębiorstwo wykonuje wszelkie zlecenia całościowych rozwiązań w zakresie handlu, montażu bram i na... szczegóły wpisu »