Strony związane z hasłem 'Dobór falowników':

  • Miniaturka

    Motoreduktory kątowe »

    Transformatory stosuje się nie tylko w energetyce, ale we wszystkich dziedzinach elektrotechniki. Przejdźmy do omówienia zasady działania transformatora. Dla uproszczenia rozpatrzm... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Softstarty »

    Zmiana kierunku wirowania, charakterystyka i regulacja prędkości obrotowej silników indukcyjnych. Dla zmiany kierunku wirowania silnika indukcyjnego należy zmienić kierunek wirowan... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Falowniki Lenze »

    Tranzystory, ze względu na ich właściwości, znajdują coraz szersze zastosowanie w układach elektronicznych, spełniając w nich te same zadania co lampy elektronowe i wykazując przy ... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Przekładnie »

    Do transformatorów specjalnych zaliczyć można także przekładniki prądowe i napięciowe. Przekładniki prądowe są stosowane do pomiarów dużych prądów w obwodach wysokiego napięcia. Pr... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Napędy prądu stałego »

    Połączenie w gwiazdę uzwojenia górnego napięcia oznacza się literą Y, odpowiednio dolnego — y. Połączenie w trójkąt uzwojenia górnego napięcia oznacza się literą D, dolnego — d. Ob... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Przemienniki częstotliwości »

    Praca silnika indukcyjnego polega na wykorzystaniu właściwości prądu, który płynąc przez uzwojenie trójfazowe stojana wytwarza w nim tzw. -wirujące pole magnetyczne. Rozpatrzmy zas... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Dystrybucja napędów »

    Obwód magnetyczny transformatora zamyka się w słupach (rdzeniach) i jarzmie. Przedstawiono rdzeń transformatora trójfazowego składającego się z trzech słupów i dwóch jarzm, przekró... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Dystrybutor falowników »

    Obciążenie transformatora spowodowało zwiększenie prądu w obwodzie pierwotnym, czyli zwiększenie poboru mocy przez uzwojenie pierwotne. Transformator więc automatycznie dostosowuje... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Dystrybucja falowników Lenze »

    Zagadnienie przesyłania przez radio mowy albo muzyki związane jest z procesami fizycznymi, spośród których wyodrębnić można trzy główne grupy: 1) w urządzeniu nadawczym zachodzą pr... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Reduktory kątowe »

    Przy nieruchomym wirniku silnik indukcyjny można traktować jako pewnego rodzaju transformator w stanie jałowym. Istotnie, w uzwojeniu wirnika za pośrednictwem wirującego strumienia... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Falowniki LG »

    Zagadnienie miniaturyzacji, ze względu na wymagania techniki satelitarnej, komputerowej wysunęło się na plan pierwszy i doprowadziło do zastosowania nowej technologii wytwarzania e... szczegóły wpisu »

  • Miniaturka

    Reduktory ślimakowe »

    Rozpatrzmy przebieg rozruchu silnika indukcyjnego klatkowego. Bezpośrednie przyłączenie stojana silnika indukcyjnego klatkowego do sieci na napięcie znamionowe powoduje, że w pierw... szczegóły wpisu »