Sklepy » AGD i RTV » Automaty vendingowe

Automaty vendingowe

Automaty vendingowe

Rozwój techniki w minionym wieku nagle nabrał tempa. Powstało wiele urządzeń, których celem było zastąpienie pracy wykonywanej przez człowieka w pocie czoła. Miało to wiele korzyści ze względu na bezpieczeństwo w pracy (czynności niebezpieczne wykonywał automat), ale też i minusów. Niespodziewanie zmniejszyło się zapotrzebowanie na ręce do pracy.
Jednym z odkryć właściwie jeszcze XIX wieku był automat vendingowy, który sprzedawał wybrane produkty bez udziału ekspedienta. Jak widać, mimo to zawód ten wciąż ma się dobrze, ze względu na ograniczenia choćby pojemnościowe takiego automatu vendingowego. Na dany moment w naszym państwie automaty vendingowe są widoczne prawie na każdym kroku, bo choćby parkomat, z którego jesteśmy zmuszeni korzystać w w centrum dużych miast lub automat do biletów PKP należą do automatów vendingowych. Automaty sprzedające w Polsce nabrały na znaczeniu przez ostatnie 20 lat. Do najbardziej lubianych należą oczywiście maszyny do kawy, a także maszyny vendingowe sprzedające słodycze, słone przekąski oraz zimne soki. Automat do kawy proponuje nie tylko kawę, ale także herbatę. Korzystając z automatu z kawą możemy wybrać opcję napój z większą lub mniejszą ilością cukru. Za zwyczaj walor smakowy tych napojów nie powala, jednak w oczekiwaniu na późny autobus coś ciepłego jest mile widziane przez podróżujących, a cena jest naprawdę niska.
Automat do kawy znamy także w innej formie. Taka maszyna nie sprzedaje kawy, lecz ją przygotowuje i to na na niesłychanie dobrym poziomie sztuki kulinarnej. Przykładem na taki automat do kawy jest ekspres ciśnieniowy. Ekspresy ciśnieniowe należą raczej do drogich produktów AGD. Do ekspresu potrzeba także innego, niż zwykle używamy rodzaju kawy, ale w zamian dostajemy na prawdę pełen barw i aromatów napój.

www.kup-automat.pl

Opublikowano dnia: 08 06 2013

Statystyki:

Wyświetleń: 522 Kliknięć: 11 CTR: 2.11%

OCENA:

Ocena: 2.7/10 (20 głosów)

Link nie działa/spam ?

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 73 Odwiedziny googlebot 26

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: