Motoryzacja » GPS » GPS - Technologiagps.org.pl

GPS - Technologiagps.org.pl

GPS - Technologiagps.org.pl

Ludzie od dawna borykali się z problemem nawigowania, czy wyznaczania aktualnej pozycji w przestrzeni. Przełom miał miejsce dopiero wraz z opracowaniem systemów pozycjonowania satelitarnego, a tak naprawdę systemu GPS. Pełną operacyjność - czyli sytuacja w której system ten pokrył cało Ziemię – GPS osiągnął w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Jednak ogromne zainteresowanie tą technologią wśród cywilów osiągnął stosunkowo niedawno. Było to spowodowane przede wszystkim wysokimi cenami urządzeń współpracujących z tą technologią.

Co tak naprawdę potrafi ten system? Generalnie jego główną funkcją jest dostarczanie informacji o aktualnej pozycji obserwatora. Jednak to do jakich konkretnie celów wykorzystamy GPS zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Tak naprawdę to nie ma ściśle określonych zastosowań. Jako przykład niech posłużą takie zastosowania jak lotnictwo, archeologia, górnictwo, kolejnictwo, wojsko, kartografia czy tak egzotyczne wykorzystania jak fotogrametria czy batymetria. Jeżeli tylko potrzebujemy precyzyjnie wyznaczyć pozycję, to technologia GPS jak bardzo dobrym rozwiązaniem.

Rozwinięcie wszystkich wspomnianych powyżej zagadnień znajdziesz na opisywanej stronie. Opisano tam wszystkie najpopularniejsze zastosowania technologii pozycjonowania satelitarnego, dowiesz się jaki jest schemat budowy systemów nawigacji (nie tylko amerykańskiego GPS), poznasz sposoby wyznaczania pozycji w terenie, a także znajdziesz informacje, w postaci kalendarium, z najważniejszymi informacjami, które przyczyniły się do opracowania technologii nawigacji satelitarnej. Znajdziesz tutaj nie tylko zaawansowane informacje o tym jak zbudowane są systemy tego typu, ale również praktyczne informacje, które pomogą Ci wybrać odpowiedni odbiornik, czy inne urządzenie współpracujące z GPS.

www.technologiagps.org.pl

Opublikowano dnia: 05 04 2011

Statystyki:

Wyświetleń: 657 Kliknięć: 39 CTR: 5.94%

OCENA:

Ocena: 3.0/10 (22 głosów)

Link nie działa/spam ?

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 94 Odwiedziny googlebot 47

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: