Biznes, Firmy » Produkty przemysłowe » Przekładnie motovario

Przekładnie motovario

Przekładnie motovario

Do nacinania zębów metodą Gleasona potrzeba kilku głowic. Niżej omówiono najbardziej rozpowszechniony sposób nacinania zębów kołowo-łukowych (Gleasona) przekładni odtaczanej.
Zgrubnie zęby zębnika nacina się głowicą z nożami skrawającymi dwustronnie. Obróbka wykańczająca składa się z dwu operacji: w pierwszej wykańcza się powierzchnie boczne zębów z jednej strony, a w drugiej — z drugiej strony.
Zęby koła talerzowego nacina się w dwu operacjach. Zgrubnie uzębienie nacina się głowicą z nożami wewnętrznymi i zewnętrznymi, osadzonymi na przemian. Rozstaw tych noży zapewnia otrzymanie żądanego wrębu. Obróbkę wykańczającą wykonuje się drugą głowicą z nożami do dwustronnej obróbki powierzchni wrębu, o rozstawieniu dostosowanym do szerokości wrębów.
Podany sposób nacinania zębów wymaga stosowania 5 głowic: po jednej zgrubnej do frezowania zębnika oraz koła talerzowego, jednej wykańczającej do dwustronnego frezowania koła talerzowego i dwóch wykańczających jednostronnych (zewnętrznej oraz wewnętrznej) do frezowania zębnika.
Po obróbce cieplnej powierzchnie bazowe (tj. powierzchnię walcową i czołową pod łożysko toczone) zębnika szlifuje się ustalając część obrabianą w nakiełkach. Koło talerzowe do szlifowania powierzchni bazowych ustala się powierzchniami bocznymi zębów (o zarysie ewolwentowym). Jako elementy ustalające stosuje się kulki.

www.motovario.eu

Opublikowano dnia: 10 09 2015

Statystyki:

Wyświetleń: 198 Kliknięć: 22 CTR: 11.11%

OCENA:

Ocena: 1.8/10 (4 głosów)

Link nie działa/spam ?

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 6

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: