Biznes, Firmy » Produkty przemysłowe » Motoreduktory kątowe

Motoreduktory kątowe

Motoreduktory kątowe

W produkcji seryjnej zęby kół stożkowych nacina się na obrabiarkach ogólnego przeznaczenia w dwu operacjach — zgrubnej i wykańczającej. Zgrubnie obrabia się jednocześnie kilka kół frezowaniem kształtowym z automatycznym cyklem podziału. Jako obróbkę wykańczającą stosuje się struganie obwiedniowe.
Najbardziej wydajną obróbką uzębień kół stożkowych jest przeciąganie przeciągaczem w postaci tarczy z ostrzami na powierzchni walcowej. W czasie nacinania wrębu o pełnym zarysie narzędzie wykonuje obrót o kąt mniejszy niż 360°. Wycięcie w tarczy na obwodzie, stanowiące dopełnienie do 360°, umożliwia obrót nacinanego koła o jedną podziałkę, po czym następuje obróbka kolejnego wrębu. Cykl taki powtarza się aż do wykonania wszystkich wrębów. Ostrza narzędzia mają zmienną wysokość.
Koła stożkowe z zębami krzywoliniowymi
Rozróżniamy koła zębate stożkowe o uzębieniu:
a) kołowo-łukowym — Gleason,
b) spiralno-łukowym — Oerlikon i Fiat Mammano,
c) ewolwentowo-łukowym — Klingelnberg.
Cechą wspólną wszystkich przekładni o zębach krzywoliniowych jest m.in. tworzenie się śladu dolegania zębów kół współpracujących w pobliżu środków zębów, spowodowane ich beczkowatym kształtem. Ze względu na zalety, najbardziej są rozpowszechnione przekładnie kołowo-łukowe Gleasona, stosowane w różnych dziedzinach przemysłu.

www.motoreduktory.net

Opublikowano dnia: 10 09 2015

Statystyki:

Wyświetleń: 189 Kliknięć: 18 CTR: 9.52%

OCENA:

Ocena: 3.0/10 (10 głosów)

Link nie działa/spam ?

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 4

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: