Biznes, Firmy » Produkty przemysłowe » Motoreduktory kątowe

Motoreduktory kątowe

Motoreduktory kątowe

Frezowa ni e obwiedniowe polega na zastosowaniu freza ślimakowego zazębiającego się z częścią obrabianą, podobnie jak w przekładni zębatej zębatka zazębia się ze współpracującym kołem zębatym. Zarys ostrza freza ślimakowego określa się analitycznie lub graficznie. Jedną z metod graficznych jest metoda Reuleaux, znana z lekcji części maszyn.
Do wykonania wielowypustów o zarysie prostokątnym stosuje się frez z ostrzami o zarysie krzywoliniowym. Zarys ostrza takiego freza wyznacza się bez uwzględnienia błędów wykonania wzorników i noży do zataczania oraz odkształceń powstających po obróbce cieplnej.
Wielowypusty o zarysie ewolwentowym można wykonać ze znacznie większą dokładnością, ponieważ w tym przypadku zarys ostrza freza ślimakowego składa się z odcinków linii prostych. Frezy takie są szlifowane po obróbce cieplnej, co umożliwia nadanie ostrzom prawidłowego zarysu.
Walcowanie wielowypustów ma zastosowanie w produkcji wielkoseryjnej i masowej, szczególnie do wielowypustów o zarysie ewolwentowym. Do zalet tej metody należą:
— wysoka wydajność, przekraczająca dziesięciokrotnie wydajność frezowania,
— wysoka dokładność i bardzo mała chropowatość powierzchni wielo-wypustu,
— korzystny wpływ na wytrzymałość wielowypustu wskutek właściwego ukształtowania włókien.

www.motoreduktory.com

Opublikowano dnia: 10 09 2015

Statystyki:

Wyświetleń: 341 Kliknięć: 3 CTR: 0.88%

OCENA:

Ocena: 3.4/10 (17 głosów)

Link nie działa/spam ?

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 8

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: