Biznes, Firmy » Produkty przemysłowe » Invertek falowniki

Invertek falowniki

Invertek falowniki

Wygniatanie gwintów
Gwinty zewnętrzne na częściach obrotowych, wytwarzanych w dużych seriach, wykonuje się obróbką plastyczną na zimno, tj. wygniataniem na specjalnych obrabiarkach.
Jakość wygniatanego gwintu zależy od dokładności i chropowatości powierzchni kształtującej narzędzia oraz od dokładności obróbki półfabrykatu, poprzedzającej wygniatanie gwintu. Wygniatanie gwintów jest metodą bardzo wydajną, a gwinty wykonane wygniataniem odznaczają się dużą dokładnością i małą chropowatością powierzchni. Średnicę półfabrykatu do wygniatania gwintu wyznacza się doświadczalnie na podstawie prób wykonywanych z zastosowaniem danego rodzaju materiału. W przybliżeniu można przyjąć, że jest ona równa średnicy podziałowej wykonywanego gwintu.
Połączenia wielowypustowe
Połączenia wielowypustowe w zależności od zastosowania mogą być spoczynkowe lub ruchowe (przesuwne). Wypusty mogą mieć zarys: prostokątny, trapezowy, trójkątny lub ewolwentowy. W zależności od zarysu wypustów części współpracujące (tj. piasty i wałki wielowypustowe) mogą być w różny sposób osiowane. Połączenia wielowypustowe o zarysach prostokątnych mogą być osiowane na zewnętrznej lub wewnętrznej średnicy wałka wielowypustowego, połączenia zaś o zarysach trapezowych, trójkątnych i ewolwentowych zawsze są osiowane na bocznych powierzchniach wypustów.

www.invertek.pl

Opublikowano dnia: 10 09 2015

Statystyki:

Wyświetleń: 338 Kliknięć: 3 CTR: 0.89%

OCENA:

Ocena: 3.6/10 (17 głosów)

Link nie działa/spam ?

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 7

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: